Sezon 2018/2019 trwa już
8 8
9 9
Dni
0 0
1 1
Godzina
0 0
5 5
Minuty
5 5
1 1
Sekundy

OGÓLNOPOLSKIE OTWARCIE SEZONU MORSOWANIA 2013/14 ŚRODA WLKP. 9-10 listopada 2013 CZĘŚĆ 2

Choć noc była krótka, morsy bez oznak zmęczenia dotarły w niedzielne przedpołudnie na średzkie kąpielisko. Czekała tam na nich już niespodzianka - pokaz samochodów konstrukcji pana Jerzego Golby: Wiolkar, czyli sportowy samochód o kobiecych kształtach i oryginalna replika  Rolls-Royce'a z 1906r. Pojawił się też Sławek Musiał - mors z Kołobrzegu, któremu chcieliśmy "naładować akumulatory", bo siła jest w naszej morsowej rodzinie.

Na średzki akwen przybywało coraz więcej mieszkańców zachęconych piękną pogodą i doświadczeniem, że tu z nami (Alaską) zawsze jest wesoło i aktywnie. Dzięki strażakom pojawiła się duża ogrzewana przebieralnia na brzegu, Patryk (gospodarz Mariny) zabierał chętnych na emocjonujące przejazdy motorówką. Morsy natomiast rozpoczęły przygotowania do kąpieli. Rozgrzewka przy muzyce z instruktorką Dorotą zachęciła kolejne 15 osób, by dołączyć do nas. No i na gwizdek Marka, lidera Alaski, morsy ruszyły do wody. Ok. 135 osób rozpoczęło oficjalnie sezon morsowania 2013/2014, bo nieprzecięcie wstęgi ani wystrzał z armaty, ale taka kąpiel z tyloma przyjaciółmi zapada w pamięć na cały sezon. Przybyło dużo kibiców z aparatami, lokalna prasa, telewizja TVP Poznań oraz Radio Merkury.

Kto nie był niech żałuje! Po pierwszym zanurzeniu zaczęły się biegi, stójki na głowie, tańce w rytmie "Bałkanicy". Kolejną niespotykaną nigdzie atrakcją dla morsów była czynna zjeżdżalnia wodna na  świeżym powietrzu,. Tam to dopiero były ślizgi, aż woda tryskała na boki. Nie po raz pierwszy był też z nami w kąpieli chyba jedyny w kraju Burmistrz-mors, współorganizator imprezy Wojciech Ziętkowski.

Zabawy w wodzie nie miały końca, bo woda była ekstremalnie ciepła jak dla nas. Na zakończenie odbyły się zawody - bieg z balonem w wodzie w stylu dowolnym. Morsy nurkowały, biegły, skakały byle nie zgubić balona. Cały czas gościnne swe podwoje otwarte miała MAXMARINA  z ciepłymi napojami (herbata morsa-mmm... poezja smaku) i posiłkami nie tylko dla morsów i gości, ale i dla rowerzystów, którzy wraz z naszym rozpoczęciem kończyli swój sezon przy rogalach i ognisku. Nadszedł czas podsumowań, wręczyliśmy certyfikaty adeptom kąpieli zimowych i rozdaliśmy nagrody zwycięzcom rozegranych morsowych konkurencji.
Otrzymaliśmy od naszych gości szereg ciepłych słów, podziękowań, upominków. DZIĘKUJEMY.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego spotkania, władzom Środy Wielkopolskiej, restauracji MaxMarina, Hotelowi Cezar, gospodarzom średzkiego kąpieliska, panu Golbie i wszystkim członkom naszego klubu za pomysły, poswięcony czas, uśmiechy i wsparcie w działaniu.

Wiemy, że to nie tylko hasło - WSZYSTKIE MORSY TO JEDNA RODZINA.

Copyright © 2019 wielkopolskie-morsy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 |